Кількість
|
Вартість
|
||
|
Висота сливи : 1,5 - 2 метрів
Вага плодів: 50 - 80 грамів
Колір: фіолетовий
Смак: солодкий
Алича – гіллясте багатостовбурове дерево або чагарник заввишки від 1,5 до 10 м із могутнім корінням і тонкими буро-зеленими пагонами. Листки аличі еліптичної форми, загострені до верхівки. Поодинокі квітки діаметром 20-40 см, білі або рожеві, зацвітають на початку травня – квітуча алича зовні практично не відрізняється від квітучої сливи. Плід аличі – соковиті, округлі, іноді плескаті, іноді видовжені кістянки до 3 см у діаметрі жовтого, зеленого, червоного, рожевого, фіолетового або майже чорного кольору, вкриті легким восковим нальотом. Кісточка подовжена або округла, опукла або плоска, часто погано відділяється від м'якоті. В її ядрі міститься олія, що за своїми якостями не поступається мигдальній. Дозрівають плоди, залежно від сорту, з липня до вересня. Термін життя аличі – 30-50 років. Більша частина сортів і гібридів аличі самобезплідна, тобто для того, щоб алича плодоносила, потрібно мати на ділянці не одне, а бодай два дерева, що квітнуть приблизно водночас. І навіть якщо у вас зростає самоплідний сорт аличі, за наявності поруч ще одного аличевого дерева плодоношення буде і стабільнішим, і ряснішим.
Алича – культура пластична, невибаглива, а проте вона не така популярна серед садівників-любителів, як її інші родичі. Раніше аличу вирощували тільки в теплій місцевості, але завдяки роботі селекціонерів, які схрестили аличу зі сливою китайською, з'явився гібрид, наділений більш високою зимостійкістю – слива російська, або алича гібридна. Цей гібрид стабільно врожайний, він вступає в плодоношення на 2-3 роки раніше, ніж несхрещена алича, стійкий до хвороб і шкідників та посухи.
Посадка: у холодній місцевості – навесні, у теплій місцевості краще висаджувати восени.
Цвітіння: на початку травня. Освітлення: яскраве сонячне світло.
Ґрунт: родючий суглинок.
Полив: у середньому – тричі за сезон: після цвітіння, після зупинки росту пагонів і після того, як плоди набудуть належного забарвлення. Витрата води – 1,5-2 відра на кожен рік життя дерева. Молоді рослини поливають 4-5 разів за сезон. У жовтні, якщо осінь буде суха, проводять вологозарядковий полив.
Підживлення: один раз на 2-3 роки вносять по 10 кг органіки на 1 м² пристовбурного кола. Мінеральні підживлення потрібні щорічно: перед цвітінням уносять азотні підживлення, а в червні – фосфорні та калійні. Двічі за сезон проводять позакореневе підживлення: у травні – розчином мікроелементів, у червні – таким же розчином, але з додаванням у нього калійного та фосфорного добрива.
Обрізування: санітарне й формувальне проводиться навесні, до розпускання бруньок. При гострій необхідності можна провести коригувальне обрізування влітку.